Gdzie jechać?

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!


Żywe Muzeum Obwarzanka w Krakowie

Dodano 06.06.2018 10:20

Hmm… gdzie tym razem pojechać? My wiemy i mamy dla Was kolejny pomysł na interesujący wyjazd z dziećmi. Proponujemy odwiedzić Kraków i oprócz Smoka Wawelskiego czeka tam na Was – Żywe Muzeum Obwarzanka! Warto odwiedzić to miejsce i podjąć się wyzwaniu zrobienia swojego własnego obwarzanka! Spróbujecie swoich sił w roli piekarza i zobaczcie komu z Waszej rodziny poszło najlepiej w lepieniu ciasta. Może uzyskacie jakieś nowatorskie kształty, a może będziecie blisko tradycji, która mówi o okrągłym ich wyglądzie. Jedno jest pewne – radość przy tworzeniu obwarzanka będzie bezcenna.


Czy wiecie, że jego historia sięga okresu średniowiecza? Pierwsze wzmianki o nim pochodzą z czasów Władysława Jagiełły i królowej Jadwigi. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tym słynnym symbolu Krakowa to zapraszamy do znajdującego się tam muzeum.


  

fot. muzeumobwarzanka.com


Skąd właściwie nazwa tego wypieku? Wszystko dzięki procesowi produkcji, który związany jest z obwarzaniem, czyli zanurzeniem we wrzącej wodzie. Nie będziemy zdradzać wszystkich sekretów dotyczących tej okrągłej bułki, bo byłoby to nie w porządku. Najlepiej będzie osobiście odwiedzić muzeum i uczestniczyć w pokazie produkcji, który odbywa się w piątki, soboty i niedzielę o wybranych godzinach. Tak więc to idealna okazja, aby w weekend odwiedzić miasto i zdobyć cenną wiedzy o tym lokalnym produkcie! Będzie okazja skosztować tego smakołyka oraz różnych innych, dostępnych tam pyszności. W muzealnym sklepiku znajdziecie pamiątki z Krakowa i gadżety obwarzankowe, które sprawią radość nie tylko najmłodszym.


  

fot. muzeumobwarzanka.com


Obwarzanki krakowskie lubią chyba wszyscy zarówno dzieci, jak i dorośli, miejscowi i turyści! Każdy kto odwiedzi Kraków obowiązkowo musi skosztować tego wypieku. Mamy dla Was wskazówkę, żebyście nie kupili podrobionego produktu – autentyczny obwarzanek na odwrocie ma charakterystyczne podłużne ślady po pieczeniu na ruszcie, warto zwrócić na to uwagę! No to życzymy smacznego! :)Galeria zdjęć


Skomentuj artykuł< Poprzedni artykułSpacerem przez... Gniezno!Spacerem przez... Gniezno!
Dodano 28.05.2018 11:36

Ciekawe co wiecie o Gnieźnie? Tak, tak była to pierwsza stolica Polski, znajduje się w województwie wielkopolskim, ale co ponadto?

Następny artykuł >Spacerem przez... Piłę!Spacerem przez... Piłę!
Dodano 06.06.2018 14:49

Na pytanie- gdzie na weekend tym razem? Mamy odpowiedź- do Piły!

Pozwól nam tworzyć dla Ciebie

Sami będąc rodzicami, staramy się przygotowywać dla Ciebie atrakcyjne artykułu pozwalające zorganizować czas z Twoimi pociechami oraz wynajdujemy obiekty turystyczne spełniające wymogi naszych pociech.


Nasz serwis w dużej mierze utrzymuje się z reklam, dlatego:


Jeżeli nie chcesz płacić za przeglądanie treści wyłącz AdBlocka i ciesz się zawartością naszego serwisu Wyłączony
Przeglądaj dalej nasz serwis bez reklam zapisując się na newsletter dzięki któremu otrzymasz jedną reklamę dziennie Rejestruję
Uzyskaj pełny dostęp do treści na okres jednego miesiąca za jedyne 9,99 zł Wybieram